Pro milovníky vážné hudby vzniká každý rok velké množství koncertů, nebo každoročních a tradičních festivalů. Máte rádi klasiku od Dvořáka, či Mozarta, nebo vás lákají spíše moderní skladby známé z hollywoodských filmů? Dáme vám tři tipy pro známé festivaly očekávané pro rok 2019.
dechový orchestr
Smetanova Litomyšl
Tento často i světově známý festival není potřeba podrobně představovat. Poprvé ozvučil krásné zámecké nádvoří v Litomyšli už v roce 1948. Na rok 2019 připadá už 61. ročník a konat se bude od 13. června do 7. července. Program bude sice zveřejněn až v příštím roce, ale o některé účasti umělců už pořadatelé promluvili. Mezi velká lákadla na příští Smetanově Litomyšli jsou například moskevští umělci Čajkovského sboru, rocková opera Jesus Christ Superstar, nebo třeba tradiční vystoupení České filharmonie.
Film Music Prague Festival
Na tento festival se těší mnoho fanoušků filmové hudby. Očekávaný koncert konaný 4. února 2019 s názvem Remeber Them, se bude nést v charitativním duchu ve spolupráci s českou organizací UNICEF. A zřejmě se bude jednat o fantastický koncert s účastí špičkových filmových skladatelů. Zázněji například skladby oscarového skladatele Johna Williamse, nebo Howarda Shorea.
symfonický orchestr
Pražské jaro
Asi nejznámější český festival vážné hudby. Je přehlídkou té nejlepší tuzemské a světové produkce. Poprvé byl spuštěn v roce 1946 a až do dnes je oblíbeným návštěvníky z celé Evropy i světa. 74. ročník se bude konat od 12. května do 4. června a na rozdíl od Smetanovy Litomyšle, u Pražského jara program pro rok 2019 známe. Vystoupí například Orchestr Národní akademie Svaté, klavírista Jan Lisiecki, nebo třeba španělská houslistka Leticia Morenová.
Kde koupit vstupenky
Pokud se na jeden z těchto hudebních zážitků chystáte, s nákupem vstupenky neotálejte. Dají se zakoupit v různých informačních centrech, přímo u organizátorů, nebo prostřednictvím internetových zprostředkovatelů.