Venkov je vyhledáván především pro svůj klid, pohodovou atmosféru a blízkost přírody. Trávit se zde dá dovolená v kterémkoliv ročním období, hezky je zde pořád. Navíc si tento druh odpočinku můžete dovolit i v případě, že na tom nejste finančně zrovna nejlépe. A možná vám ti, kdo stráví několik hodin na cestě do zahraničí, budou závidět, jak jste si úžasně odpočali.
otec a dcera

Dovolená na statku

Pokud nemáte vlastní chatu nebo chalupu, pak určitě využijte možnosti ubytování na některém venkovském statku. Líbit se tam určitě bude hlavně dětem, protože budou mít možnost trávit celý den venku, poznají, jak se pečuje o domácí zvířata a co všechno se zde dá vypěstovat, navíc blízkost přírody bude mít pozitivní vliv na spánek a provozovat zde můžete i spoustu různých pohybových aktivit, ať už se bude jednat o dlouhé procházky nebo jízdu na kole.
divoké husy

Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaké to je pěstovat zeleninu, obilí, ovoce, sekat a sušit seno, postarat se o veškeré domácí zvířectvo. Navíc se setkáte se zajímavými lidmi a poznáte i pravé venkovské zvyky.

Jestliže se bojíte, že vás někdo bude budit ve čtyři ráno, tak z toho obavu mít nemusíte. Každopádně den začnete dobrou venkovskou snídaní, která je velice bohatá. Péče o zvířata je zde každodenní rutinou a nezbytnou nutností, což si sami můžete vyzkoušet. Obdobně je tomu i s prací na poli nebo zahradě. Využijte možností a vyzkoušejte všechno, sami na sobě pocítíte, jak je příjemné se zrelaxovat prací na čerstvém vzduchu, což určitě prospěje vaší fyzické schránce. Na voňavé louce pak můžete zalehnout s pěknou knížkou, udělat si dlouho procházku lesem, večer posedět pod košatou lípou, prostě vychutnávat každou chvilku plnými doušky. Když na takovou dovolenou vezmete děti, buďte si jistí, že ti to užijí nejen ony, ale i vy a jen neradi se bude vracet do města.