Nápor na psychiku

Jak snášíte úmrtí blízké osoby v rodině? Někteří lidé se s tím vyrovnají poměrně rychle a bez problémů, jiní musí navštívit psychologa nebo dokonce psychiatra, anebo si alespoň vzít pár dnů volna a vyjet někam na dovolenou. Ačkoli smrt k lidskému životu neodmyslitelně patří a je jeho přirozenou součástí, jestliže odejde někdo z našich blízkých, není tak snadné se smířit s tím, že se již s naším milovaným člověkem nepotkáme. Mnohem lépe reagujeme na smrt někoho, koho jsme osobně neznali.

oblečení ze skříně

A právě tohoto faktu využívají firmy, které zajišťují vyklízení pozůstalostí v Brně, i kdekoli jinde. Tito lidé nemají žádný osobní vztah k zemřelé osobě, a proto se jim také poměrně snadno manipuluje s předměty, které nebožtík bral denně do rukou, hladil je, měl je ve své blízkosti a užíval je ke své spokojenosti.

Jestliže se do vyklízení pustíte sami, mějte na paměti, že vás mohou provázet nostalgické vzpomínky, a můžete se tím pádem dostat do značných potíží psychického rázu. Možná by stálo za úvahu spolupracovat s vyklízecí firmou tak, že budete společně věci třídit, vy budete určovat, co se vyhodí a co v bytě zůstane např. na památku, a tím, že na místě budou s vámi cizí lidé, bude se vaše pozornost rozptylovat i mezi ně, což by vám mohlo i zvednout náladu. Navíc tito lidé vynosí ven to nejtěžší, jako jsou velké koberce, nábytek, spotřebiče, některá těžká svítidla apod.

kartonové krabice

Na plynové spotřebiče si zavolejte plynaře

Bude-li zapotřebí zlikvidovat karmu, sporák, závěsná plynová kamna nebo kotel a další spotřebiče připojené na zemní plyn, měli byste o jejich odpojení požádat odborníky – instalatéry plynaře. Toto byste neměli provádět ani vy, a nelze tím pověřit ani vyklízecí firmu. Jde přece jen o velmi nebezpečné situace, kdy je zapotřebí zajistit, aby nedošlo k žádnému úniku plynu a následnému požáru nebo dokonce výbuchu.