Je faktem, že naprostá většina dospělých lidí v naší republice má řidičský průkaz minimálně pro skupinu B. Je to pochopitelné, koneckonců mít vlastní automobil představuje značnou volnost pohybu. A to platí i přes to, že u nás máme poměrně dobrou síť městské i meziměstské hromadné dopravy.

Někdy se ovšem může stát, že potřebujete poněkud jiný automobil. Například pokud se stěhujete, tak veškerý svůj majetek v osobním autě nejspíš nepřevezete, zvláště pokud sebou chcete vzít i nábytek. Co v takovém případě dělat?

kamion5

Jednou z možností je poprosit o pomoc příbuzného či známého, který disponuje jak dodávkou, tak i patřičným řidičským oprávněním. Pokud však nikoho takového neznáme, nezbývá nám, než se obrátit na autopůjčovnu.

To však není tak jednoduché. I když totiž mají ve svém vozovém parku nákladní vozy, mohou být v tu dobu, kdy jej budete potřebovat, všechny půjčené. Abychom tomuto problému předešli, je na místě rezervace . To znamená zkontaktovat půjčovnu s dostatečným předstihem a zamluvit si na danou dobu daný vůz.

Tento postup je výhodný i pro samotnou půjčovnu, která tak bude vědět, kolik vozů v kterou dobu budou mít k dispozici. Mohou se tak s klientem domluvit tak, aby to všem vyhovovalo.

kamion6

Je však nutné také počítat s tím, že může být nutné uhradit rezervační poplatek. Ten je obvykle po nějaké době nevratný, však zároveň je vám odečten od celkové ceny půjčovného. Je to pojistka firem pro to, aby si někdo nezamlouval vůz, který si nakonec nepůjčí. Půjčovna by jej zbytečně blokovala a mohla by tak přijít o zisk, pokud by se našel na stejný termín jiný zájemce.

Je tedy nutné uvážit, zda onen vůz skutečně budete potřebovat, a zda se nemůže stát, že budete muset celou akci odložit. Tím byste totiž nepotěšili ani půjčovnu, ani svou peněženku. Avšak věřte, že je dobré mít jistotu, že vůz skutečně k dispozici bude. Udělat si rezervaci se tedy rozhodně vyplatí.