Patří mezi vašeho oblíbené koníčky právě patchwork? Jedná se o techniku, pro kterou je typické sešívání malých dílků, ze kterých se vytvoří nějaký obraz. Z těchto obrazů potom vznikne nějaký produkt. Ať už budete šít deku, přehoz, povlak na polštář, běhoun na stůl či prostírání. Zkuste si vyrobit vlastní originální patchworkovou vánoční výzdobu. Uvidíte, že uděláte na své okolí obrovský dojem. Pokud jste již trošičku zkušenější, nebude vám takové větší šití dělat absolutně žádný problém. Co všechno lze ušít, aby byla výzdoba dokonalá?

patchwork látka

Na úplném začátku je potřeba vybrat látky.Zvolte takových pět vánočních látek. Mezi typické barvy patří zelená, červená, zlatá či stříbrná. Modrá a bílá jsou také vhodné. Klidně může jedna vaše oblíbená barva převažovat, zbytek barev ji budou krásně doplňovat. Vybírejte pečlivě a s rozvahou, aby se k sobě látky opravdu hodily. Dávejte si pozor. Pokud zvolíte například zelenou se zlatým motivem, nebylo by příliš vhodné volit červenou se stříbrným motivem. S tím si ale určitě hravě poradíte.

·         Prostírání.Kolik vás bude sedět u vánočního stolu? Ušijte prostírání pro všechny. Prostírání mohou být naprosto jednoduchá, co takhle ušít uprostřed pouze hvězdu? Hvězda je pro Vánoce přece tak typická.
·         Ve stejném designu ušijte také povlaky na polštářky.Ty vám mohou zdobit obývák po čas celého adventu.
·         Co takhle nějaký jednoduchý běhoun na stůl?Při šití běhounu to s patchworkovými prvky příliš nepřehánějte, aby na stole nevypadal příliš mohutně. V jednoduchosti je krása.

modrá látka

·         Ze stejných látek si ušijte třeba i dvě nebo tři utěrky.Detaily jsou velice důležité. Každý si určitě hned všimne, že máte sladěný opravdu celý byt. K utěrkám ušijte i chňapky nebo podložky pod hrnce. Na podložku již můžete vytvořit stejnou hvězdu, jako na prostírání. A pokud chcete mít vše opravdu dokonalé, kuchyňská zástěra ve stejných barvách bude vypadat naprosto skvěle.
·         Vánoční ponožky.Tak ponožka je sice spíše americký zvyk, proč si ji ale nepověsit i u nás. Zvlášť pokud máte krb. Vždyť je to přece tak roztomilé. Vytvořte si tolik ponožek, kolik je členů ve vaší rodině. Klidně na ně vyšijte i jména. Efekt bude naprosto skvělý.