Kdo nikdy nedostal do schránky nebo emailem naprosto a upřímně nezajímavou nabídku na život měnící elektronické zařízení, co udělá to a tamto, jakoby nežil v dnešní společnosti. Nejen že jsme přesyceni obsahem, ale také zařízeními, které onen obsah doručují přímo našim očím. Pomalu slepneme z modré barvy vyzařované monitory, ale to nám přeci nevadí, hlavně, že si můžeme přečíst, co se nedávno stalo nějaké ultra bezvýznamné české popové hvězdě nebo jestli náhodou nezapomněl nějaký státník zavřít za sebou dveře. Obsah se ještě dá zkousnout, ale to, že nás neustále někdo tlačí do koupi nových a nových elektronických zařízení, to už je na pováženou.
elektrikář s helmou.jpg

Důchodci jsou snadná oběť

„Jste naprosto jedinečným příjemcem unikátního kódu, který vám naprosto nevšedně zajistí přednostní nákup toho a toho krámu za zvýhodněnou cenu! Namísto vysoko nastavené částky neodpovídající skutečné hodnotě, dostanete zařízení ve skutečné hodnotě! ÚŽÁSNÉ!“ a potom je tam malým písmem něco o tom, že musíte udělat alespoň dva nákupy elektroniky, než si můžete koupit nějaký béčkový tablet za pár stovek. Někteří lidé na to ale skočí, podlehnou vlastnímu egoismu podporovaného marketingovou masáží o jedinečnosti každého zákazníka, byť jsme jen položky a čísla v účetní rozvaze za minulý měsíc. A lidé, kteří na to nejsou zvyklí, tedy důchodci důvěřiví, to klidně zkusí pro ty vnoučata vytrpět.

Kašlete na vnoučata

Pokud si vnoučátka a synáčkové / dceréčky nedokáží obstarat vlastní, jejich chyba. Samozřejmě, pokud by neměli na jídlo nebo potřebovali by koupit postel, to je jiná. To se peníze seženou vždy. Ale neutrácejte zbytečně za dárky, které se stejně za pár let hází do koše, přinejlepším.
čtečka Kindle.jpg
 
Pokud ale chcete mermomocí vyhazovat peníze za nejnovější gadgets a zajímavá elektronická zařízení, která se hodí do každé domácnosti, požádejte o radu raději odborníka, který vám, pokud zaplatíte, dokonce i řekne, co kupovat a co je krám na pár věcí. Opravdu se vyplatí mít názor i někoho, kdo ví, jak se to zapíná, ještě než si přečte návod.