Jídlo je téma, které se v poslední době velmi diskutuje. Právě díky tomu, že dnes žijeme v blahobytu a nadbytku, si můžeme dovolit nad tímto problémem přemýšlet. Dříve se více lidé museli řídit pravidlem: jez doma co máš. Je zajímavé, že z dnešního pohledu to nebyla příliš pestrá strava, ale tehdejší lidé za ni byli i tak vděčni. Tehdejším dětem přece přinášel Mikuláš křížaly a jablíčka, které z dnešních dětí by bylo za tento dar vděčné? Nemůžeme v tom ale vidět pouze pozitiva. Tehdejší lidé se dožívali nižšího věku také právě z tohoto důvodu. Jejich potrava zvláště v zimních měsících doopravdy nebyla příliš pestrá, takže lidé jistě trpěli nedostatky různých vitamínů, minerálů, ale i živin.

ryba losos

Tento stav následně mohl způsobit, že jejich tělo nebylo dostatečně připraveno bojovat s některými těžšími infekcemi, obzvlášť, když nedostávalo potřebnou pomoc v podobě dnešních léků. Lidé sice byli více odolní kvůli svému způsobu života, ale pokud už nějakou infekci chytili, pak to mělo dalekosáhlé následky. Jídlo je z dnešního pohledu bráno různě.

druhý chod

Převládá samozřejmě zdravý názor, že jídlo je nutným palivem pro náš organismus. Vedle toho vidíme modelky, influencerky a další celebrity, které jídlo kvůli své postavě odmítají. Jíní zase jídlo příliš neprožívají a sní jednoduše to, co se před nimi objeví, jiní v něm vidí umění. Vždyť se přece říká, že jíme i očima, takže je důležité, aby jídlo i nějak vypadalo. Restaurace Červená voda je místo, kde se zajisté dobře najíte. Jedná se o místo, kam se dá dobře dostat během zimního lyžování, když si budete potřebovat na chvíli odpočinout. Vaše tělo během pohybu spotřebovává své zásoby a za chvíli se ozve, že již další nemá. Hlad je tedy pro náš organismus signálem, takže zapojíme svou vůli a vyhledáme nejlepší možné místo pro ukojení této potřeby.