Ke zřízení vlastní šicí dílny vás může přivést mnoho důvodů. Umíte hezky šít, a máte doma místnost navíc? Možná vás už nudí malý výběr oblečení v obchodech, kde se nabízí jen sezónní móda. Nebo si toužíte trošku přivydělat, a zužitkovat tak své dosažené schopnosti. Ať tak, či tak, musíte si umět vybavit svoji šicí dílnu co nejlépe. Jak na to?

Stoly

Velikost a množství stolů ve vaší šicí dílně se bude odvíjet nejspíš od toho, kolik máte prostoru. Obecně ale platí, že čím více, tím lépe. Mimo stolu, kam umístíte šicí stroj, budete potřebovat ještě minimálně jeden, na kterém si pohodlně navrhnete, nastříháte, a naměříte své modely.

Krejčovské panny

V šicí dílně jsou velmi důležité i krejčovské panny Prima-obchod, na kterých budete rozdělané, i hotové kousky zapravovat, fotit, a znovu a znovu přeměřovat. Můžete si pořídit více krejčovských pan různých velikostí, nebo si pořídit alespoň jednu s nastavitelnou velikostí.

krejčovské panny

Úložné prostory

Nezapomínejte ani na dobré promyšlení úložných prostor. Police na látky by měly být situovány tak, abyste měli přehled o množství látek, a mohli je podle potřeby pohodlně vytahovat, a zase vracet na svá místa. Poté jsou ideální menší přihrádky, do kterých přehledně uklidíte nástroje, jako jsou nůžky, metry, jehly, a špendlíky, dále pak menší materiál jako je guma, zipy, knoflíky, šikmé proužky, a spoustu dalšího. Nezapomeňte ani na úložný prostor pro hotové výrobky. Na některé kousky bude nejlepší šatní tyč, kam je pověsíte na ramínku, jiné však není vhodné věšet, a bude proto nejlepší šikovný a prostorný šuplík.

krejčovský metr

Volný prostor

V dílně by se měl nacházet i volný prostor, kde pohodlně rozložíte žehlicí prkno, nebo přeměříte zákaznici.

Dobrý dodavatel

A nakonec, avšak ne v poslední řadě, je nutné sehnat si dobrého dodavatele, od kterého budete nakupovat galanterii v nejlepší kvalitě, ale za dostupné ceny. Ideální je internetová galanterie, jelikož v kamenných spousta věcí chybí, a museli byste je stejně dříve či později shánět jinde. Z pohodlí domova si objednáte například z e-shopu Prima obchod, kde seženete vše od krejčovských pan, až po nitě, nebo knoflíky.