Mnoho z nás si myslí, že trampolíny jsou v podstatě všechny shodné, vyrobené za stejným účelem. Není tomu tak. Vyrábí se v různých tvarech a pro specifické způsoby jejich používání. Samozřejmě všechny mají společné to, že poskytují povrch, na kterém se dá skákat. Některé jsou určeny vyloženě k rekreačním zábavným účelům, jiné pro sportovní profesionální výkony.
Nejmenší přenosné trampolíny mají zhruba jeden metr v průměru. Hodí se pro kondiční i relaxační skákání, snadno ji přenesete ven či do interiéru. V interiérech ale pozor na dostatečnou výšku stropu!

  • Poskytují vám odraz s nízkým pružným dopadem, díky čemuž skákání na trampolíně nezatěžuje klouby ani obratle
  • Zlepšíte si rovnováhu, koordinaci a rozproudíte krevní oběh
  • Zapojíte i ty svaly, o kterých ani nevíte, že je máte
  • Můžete přidat stabilizační tyč pro snazší udržení rovnováhy
  • Skákání zlepšuje náladu, je to skvělý druh pohybu pro kondiční cvičení či pro boj s nadváhou

Pro majitele zahrady jsou skvělou volbou velké venkovní trampolíny. Mnoho zahrad už trampolína zdobí. Při jejím výběru je dobré dbát na dostatečně robustní základnu, aby nedošlo k převrácení. Protože jsou umístěné venku, je třeba, aby rámy a pružiny odolávaly korozi a nepříznivým povětrnostním vlivům. Samozřejmě, že nejvíce si užijí trampolínu děti, zejména pokud se jich sejde více.dvě skákající děvčata se západem slunce
Aby byl pro ně pobyt na trampolíně bezpečný, je nutná bytelná síť a žebříky či schůdky na trampolíny. Ideální jsou celokovové žebříky, které můžete zakoupit buď samostatně nebo společně s trampolínou u firmy GoodJump.cz, která se zabývá prodejem trampolín s ochrannou sítí, jež jsou certifikovány společností Intertek. Máte tudíž jistotu, že kupujete kvalitní bezpečný výrobek, což při záplavě trhu výrobky různé kvality není snadné na první pohled rozpoznat. Samozřejmou součástí balení je i podrobný návod k použití a k sestavení trampolíny. Nikdy nezapomeňte děti poučit, jak se na trampolíně chovat a mít je pod dozorem, aby skákání bylo opravdu bezpečnou a veselou zábavou.