Taky myslíte že je čistička vzduchu zbytečnost? Budete se divit, jak Vám taková čistička dokáže navodit lepší pocity ve Vašem bytě. Velmi vhodné jsou především čističky s ionizátorem. Jsou tiché a nejsou ani moc drahé, většinou se pohybují ceny od 3000 Kč. Ionizace vzduchu zaručí lepší kvalitu vzduchu, polapí poletující nečistoty a zamezí výskytu mikrobů a plísní. Možná byste se divili, kolik je ve vzduchu nečistot a co všechno nám jde do plic. Čističku ocení především ženy v domácnosti, protože nebudou muset každý den utírat prach. Pro koho je čistička vhodná a podle jakých parametrů si jí vybrat?
nebe a panelák
Proč si pořídit čističku

  • Máte domácí mazlíčky

Pokud máte doma čtyřnohého chlupatého kamaráda, je pro Vás čistička vzduchu jasná volba. Pomůže Vám v boji proti poletujícím chlupům a zápachu ze zvířecí srsti, kterého se chovatelé většinou nemohou zbavit.

  • Trpíte na alergie a máte malé děti

Problém pro alergika jsou především alergeny obsažené ve vzduchu, které čističky dokáží ve větší míře odfiltrovat. Nejvíce nám pomohou v této oblasti elektrostatické čističky, které dokáží zachytit až 95 % nečistot nebo čističky s HEPA filtrem. Malé děti také určitě ocení svěží vzduch, který si budou užívat po celý den.

  • Chcete se zbavit zápachu

Jste-li kuřáci nebo se chcete zbavit zápachu z vaření, je pro Vás ideální čistička s ionizátorem. Ten osvěží vzduch a elektrostatický filtr zachytí saze z cigaret, popílek i prach. Pokud čističku umístíte na vhodné místo, budete překvapeni, jakou Vám prokáže službu. Návštěva ani nepozná, že se ve Vašem bytě kouři.
vrchol hory
Podle čeho vybírat
Výkon čističkynám napovídá, do jakých prostor se hodí. Pokud se rozhodnete právě pro čističku s ionizátorem, nemusí pro Vás její výkon být až tak důležitý. Jedna čističkarovná se jedna vyčištěná místnost. Důležitější je pro Vás zjistit, jaký má čistička filtr. Elektrostatické vyžadují nejmenší péči, stačí je jednou za čas opláchnout vodou. HEPA filtry je potřeba vyměnit alespoň jednou za rok za nový. Až se Vás někdo bude ptát,proč si pořídit čističku vzduchu, budete znát odpověď.