Společenské šaty sice neoblékáme příliš často, přesto by alespoň jedny takové šaty měla každá žena doma mít. Víte, podle čeho si vybrat vhodné šaty?

Podle jakých kritérií vybírat společenské šaty? Co všechno rozhoduje?

Že do společnosti nechodíte moc často, ale naskytla se příležitost, vyrážíte na ples a potřebujete k tomu vhodné oblečení? Příležitostí může být celá řada, a i když obvykle na žádné formální a společenské akce nechodíte, není od věci mít doma alespoň jednu róbu, ve které můžete vyrazit na nějakou významnou událost. Výběr šatů je pro ženy v tomto ohledu důležitý, někdo se v tom vyžívá, někdo spíše trpí. Existují pravidla, díky kterým si můžete šaty vybrat a určitě v nich následně oslníte. Jaké kritéria musíte splnit?

společenské šaty

Co vám sluší?

Každý volí jiný styl oblékání, každému se líbí něco jiného, samozřejmě i tohle se může odrážet ve výběru společenského oděvu. Pokud preferujete pohodlí, určitě se nesnažte jít na sílu do šatů, které jsou příliš upnuté a mají nejrůznější průstřihy, musíte se především cítit dobře. Na druhou stranu ve společenských šatech nemůžete vypadat jako v pytli. Pohodlné šaty by měly být zejména z kvalitního materiálu, střih volte jednoduchý a snažte se zvýraznit postavu. Každá žena má postavu jinou, při výběru šatů se řídíme pravidlem úplně jednoduchým. Vždy je třeba zvýraznit přednosti a naopak schovat nedokonalosti. Ještě, že nám tohle šaty umožňují.

Jako princezna

Není příliš příležitostí, kdy se ženy mohou cítit jako skutečné princezny. Jednou z nich je samozřejmě vlastní svatba a tou druhou jsou plesy a jiné společenské události. Plesové šaty https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ by měly být dlouhé, zakrýt by tak měly celou postavu. U šatů s bohatou sukní se pak můžete skutečně cítit jako princezna, jen pozor na výběr délky šatů. Určitě si nechcete po šatech celý večer šlapat, jen by se zničily.

zdobené šaty

Krátké šaty se do společnosti nosí méně, vhodné jsou spíše jen na méně formální akce, to ale myslíme délku nad kolena. Šaty s délkou pod kolena jsou pořád únosné a ocení je zejména ženy, které nejsou příliš vysoké nebo ženy, které nesnesou boty na vysokém podpatku.

V každých šatech se musíte vždycky cítit hlavně dobře, pokud se nebudete cítit dobře, šaty vám nikdy dobře nepadnou. Jste v šatech spokojená a cítíte se jako bohyně? Pak jistě oslníte i všechny kolem sebe.