Vaše tělo se skládá z velké části z vody. Pokud ale nejste spokojení se svou postavou a víte, že máte kila na víc, jistě je třeba začít odvodněním. Pokud nežijete nejzdravěji, vaše tělo si ukládá zásoby vody, aby ji mohlo spotřebovávat. Stačí nejprve dodržovat body, které vám pomohou, aby si tělo neukládalo příliš vody, a samozřejmě můžete využít přípravky na odvodnění, abyste se mohli zbavit iž toho, co si tělo ukládá. Často se stává, že během malé chvilky ztratíte klidně i 8 kilogramů. S tím u cvičení nepočítejte, ale jako motivace proto pokračovat funguje jistě skvěle. Také se ale může stát, že se tělo zavodňuje užíváním antikoncepce či kvůli hormonální nerovnováze.

zelený čaj v konvičce

            Je třeba začít pít normální vodu. Pijte pravidelně a dostatečně, pokud ji zrovna tělo potřebuje více, například pokud jsou horka a potíte se, nepodceňujte to a pijte více. Samozřejmě nemyslím tím slazené limonády, ale opravdu vodu. Tělo si poté nebude mít potřebu ukládat vodu v těle. Také jezte zdravější jídla, nepříliš solená, sůl totiž zavodnění pouze napomáhá. Neznamená to, že budete zbavovat veškerého jídla, ale připravujte si normální jídla, nesolte příliš, raději si zvykněte na méně solené. Lidé, kteří si prošli velkou proměnou, často nepotřebují vyřadit z jídelníčku vše, co je „zakázáno“, protože je to solené.

            Můžete samozřejmě využít prostředky pro odvodnění. Když už si tělo vytvoří nějaké zásoby, bude dlouho trvat, než si zvykne, že tyto zásoby tolik nepotřebuje.  Těmito přípravky můžete průběh urychlit, a zároveň si jimi detoxikujete tělo. Tyto produkty seženete buď v drogériích u doplňků stravy, nebo v lékárnách. Zde se můžete uchýlit k nákupu šumivých vitamínů určených na odvodnění těla. Šumivé tablety vyrábí například firma Kneipp, které obsahují hořčík, vápník, vitamíny a výtažky z listů kopřivy dvoudomé.
šumivý vitamín

            Taktéž jsou velmi populární čaje, těch najdete na trhu opravdu mnoho. Většinou jsou složené z listů kopřiv a dalších bylinek, jako je například pampeliška, jalovec, či semínka kmínu.