Každý máme nějaký koníček, někteří mají pečení, plavání, fotografování, ale někdo může mít jako koníček sbírání poštovních známek, soch slonů pro štěstí i modelů aut. Není žádnou novinkou, že v době Československa bylo sbírání tzv. angličáků velmi oblíbenou činností a koníčkem. Bylo je velmi složité je sehnat, jelikož se nejvíce tyto modely prodávaly na západě. Další novinkou určitě není to, že největší raritou jsou modely od firmy Matchbox. Jejich unikátní modely se v dnešní době můžou prodávat kolem 200 tisíc Kč. Pokud jste opravdoví milovníci takových modelů, tak máte určitě doma velké množství krásných kousků. Ale vždy má sběratel radost, když si může do své sbírky nový kousek pořídit.

modely aut

Jaké druhy aut existují?

Nejdražší modely aut zde najdete kolem 4 800 Kč. Pokud se podíváme na starší modely, tak v této ceně najdeme například Mercedes-Benz Sl, o něco levnější je model Tatra 613 SV, ale jsou zde i modely Ferrari. Pokud se zaměříme na novější modely, tak nejvíce atraktivní je Jaguar, dále i Porsche 911 Turbo. U těchto novějších se cena pohybuje kolem 3 000 Kč. Nejvíce doporučeným modelem je Tatra 613-4 T 700 M95 stříbrná, která je stavěna na zakázku a její cena se pohybuje kolem 2 300 Kč.

modely aut

Jsou i nějaké bazary?

Samozřejmě, že zde najdete i bazary. V těchto bazarech najdete modely aut, které jezdili v reálu velmi dávno. Například z roku 1913. Ceny v bazaru se pohybují kolem 600 Kč. A najdete tam všemožné unikáty.

Je to dobrý dárek?

Samozřejmě. Pokud víte, že někdo z vašich blízkých má svoje auto velmi rád, tak je výborným dárkem mu koupit malý model jeho auta. Obdarovaný bude nadšený, model bude mít stále vystavený. Bude vám velmi vděčný, že si všímáte, co je pro něj výjimečné. A hlavně si šplhnou i dámy, které se o auto přítele nebo manžela moc nezajímají, ale díky takovému dárku je bude mít chlap ještě radši. Ale to neznamená, že holky nemají rády auta, některé ženy mají auta ve velmi úžasném stavu a starají se o ně více než muži, berou své auto jako takové větší dítě. Takže tento dárek udělá radost i ženám.