Ať už se jedná o zkušeného kytaristu nebo o někoho, kdo se teprve na kytaru učí hrát, tak dost pravděpodobně už zná, používá nebo jen slyšel o kytarových efektech. To však nemusí platit pro laika, který například jen uvažuje o tom, že se na kytaru začne učit hrát. O co se vlastně tedy jedná? Je to zařízení připomínající nějakou krabičku, jehož účelem je dopomáhat k jakési změně zvuku či tónu Vaší kytary.

xotic wah xw 1

Takto se to může zdát trochu nejasné. Jaký tón nebo jaký zvuk by měl vytvářet? Na tohle už je těžší odpovědět, jelikož možností u kytarových efektů je nespočet druhů a různých kategorií. Máme tady například kategorii „Booster“, jenž prodlouží a zesílí zvuk, „Delay“, který nabízí opakování tónu, nebo se můžeme setkat s druhem „Chorus“, který k signálu přidá následující jeden či více signálů. Avšak to není samozřejmě vše, těchto druhů je totiž o mnoho více. Takže se kytaristovi otevírají tímto nekonečné možnosti hraní na kytaru, a to hlavně i z důvodu, že se tyto efekty dají kombinovat.

xotic wah xw 1

Tyto kombinace perfektně doplňuje pedálový efekt s názvem Xotic Wah XW-1 https://feedbackpedals.com/product/xotic-effects-xw-1/. A proč? Jedna se o takzvaný analogový Wah Wah pedál, který vychází z wah pedálů s názvem Clyde McCoy a nabízí bohatou nabídku ovládacích prvků. Ať už se jedná o kontrolu nad bias, frekvenčním rozpětím Q nebo také dvoupásmovou ekvalizací zvuku. Je vsazen ve velmi pevné kovové konstrukci, takže pedál působí robustně. Samozřejmě nejen tohle vše jsou velké pozitiva tohoto pedálu, jelikož hlavním a velkým plus je, že do Vašeho boardu se zaručeně vejde, o to nemusíte mít strach, jelikož pedály tohoto typu se do boardu málokdy zrovna vejdou. Dále nabízí nastavitelný rozsah dráhy pedálu, tuhost chodu pedálu, zesílení nebo také interní DIP přepínače, které slouží pro nastavení rozsahu frekvenční odezvy.