Nedaří se vám nadbytečné kilogramy shodit? Možná je problém ve způsobu, jakým to děláte – třeba v tom, že jste se vydali špatnou cestou. Třeba to bude znít až příliš nadneseně, ale i hubnutí je věda. Proto při něm neváhejte využít vědecké poznatky ve svůj prospěch. Vždyť když lidé přišli na to, jak doletět na Měsíc, tak je jisté, že moc dobře vědí i to, jak to zařídit, abyste se v rozumné době zbavili přebytečných tukových zásob.tučné jídlo, hamburger
Základní rovnice je naprosto jednoznačná. Když chcete hubnout, musí mít vaše tělo nedostatek energie, aby ji začalo brát z tukových zásob. A nedostatku energie lze dosáhnout jedině tím, že váš příjem bude nižší, než výdej energie.
Na první pohled je to zcela jednoduché. Bohužel, pes je zakopaný v tom, že k tomu, abyste nejen shodili, ale aby se vám zároveň vaši novou váhu podařilo udržet, je nezbytné zajistit si vyvážený jídelníček, který bude obsahovat veškeré důležité živiny proto, aby vaše tělo během hubnutí nehladovělo a mělo k dispozici všechny důležité látky pro život.
A právě to je kamenem úrazu většiny běžných diet – pouhým osekáním příjmu potravin ochudíte svůj jídelníček tak, že tělo začne strádat, a mimo spalování tuků se zároveň zbavuje také svalové hmoty.
Má to svou logiku – svaly, to jsou hlavní spotřebitelé kalorií. Takže když chcete energií šetřit, protože ji už není kde brát, musíte sáhnout nejen do zásob, ale zbavit se také těch, kdo ji spotřebovávají nejvíce.štíhlá žena na pláži
Při běžném hubnutí mohou svaly tvořit až čtyřicet procent redukované hmotnosti. A jejich ztrátu pocítíte okamžitě, jakmile se vrátíte k běžnému jídelníčku – kalorie navíc nemá kdo spalovat, a proto se začnou ukládat do tukových polštářů – a to je princip tolik obávaného jo-jo efektu.
A také je to hlavní důvod, proč vsadit na proteinovou dietu Prodietix.cz, u které vám nic podobného nehrozí.