Je stále ještě léto a všechny nás brzy čeká nástup do školy, do práce (končí dovolená) nebo kamkoliv jinam. Pořád máme ještě tedy čas projet si některé naše oblíbené tituly, které nesmí chybět u žádného pořádného hráče strategických her – automaticky vyškrtáváme on-line hry, které vám nepřinesou takový požitek, ale za to zahrnujeme tituly, které mají i multiplayer, jsou však hlavně pro jednoho hráče.
broznová socha.jpg
1) Total war series
Ať už je to středověké Japonsko, antický Řím, starověká Čína nebo i Británie temného raného středověku. Všechny tyto tituly Total war spojuje jedno – pořádná zábava, opravdu propracovaná mechanika a AI, nádherná grafika a historická akurátnost, která dozajisté potěší opravdu všechny fanoušky real-time strategy her. Nejnovější Warhammer jsou také velmi dobré, ba možná v mnohém překonávají.
socha bojovníka.jpg
2) Baldur’s Gate a Icewind dále
Tyto tituly patří již mezi staříky. Kdo hrál tyto hry v originální grafice (ještě nezměněné od GoG), tak si vzpomene na hodiny zábavy, které si užil. Příběh, akce, taktika, hádanky, zápletky, famózní kombinace a více. To všechno mohou i dnes nabídnout tyto legendy herního průmyslu, které velmi dobře svou novou grafikou dozrály. Poháněno modulem Dungeons and Dragons stolní hry č. 2 a 3.

3) Knights of Honor
Starší hra, která bezpochyby nadchne svou velikostí. Poněkud zapomenutý titul, který však neomrzí a udrží vás u počítače dlouhé hodiny, zatímco se bude vaše království rozpínat přes celou Evropu a Blízký východ.
rytíř na koni.jpg
4) Warcraft
Ať už je to první, druhý či třetí díl, všechny mají hráčům co nabídnout, od pozoruhodného a nabitého příběhu až po akci a multiplayer, který ovládnul svět on-line her.

5) Original war
Podíváme se nyní do Česka. Tahle stará česká hra si získala spoustu fanoušků po celém světě. Není to jenom legendární český dabing, příběh, ale také grafické a herní provedení, které zaručuje, že se zabavíte klidně i na celý víkend. Ať už se rozhodnete hrát za Rusy nebo Američany, vždycky se vrátíte dohrát i druhou kampaň, protože tohle je prostě MUST HAVE.

Zabavit se během přílišného volného času je občas těžké. vám ukáže, jak jej můžete dále využít.