Potřebujete aktivní odvětrávání a nechcete platit majlant za připojení ventilátoru k elektrické energii? Pokud je Vaše odpověď 2x ano, je článek určený právě pro Vás. Ušetříte na elektrické energii a zároveň získáte moc dobrý výrobek v poměru kvalita vs. cena.

Turbíny VIV

Jedná se o ventilační turbínu, která umožňuje aktivní odvětrávání pomoc proudění vzduchu (dané vlastní rotací) ez potřeby připojení k elektrické energii. Tento typ turbín není zahraničního původu, ale ryze českého, což je velké plus v případě, že by se turbína porouchala a bylo potřeba vyměnit některé díly.

Ventilační turbína VIV

Funkce turbíny VIV

Základní funkcí tohoto typu turbíny je proudění vzduchu (povětřím), které je dáno rotací turbíny a vytváří plynulý odtah z dané místnosti. Její výkon je ale závislý na rychlosti větru a velikost hlavice je dána průměrem sacího hrdla.

Jaké všechny části ventilační turbíny VIV je možné v případě poruchy vyměnit?

V případě poruchy lze vyměnit takřka všechny části, které se porouchají – stator, hřídel rotoru, bezúdržbová ocelová ložiska, plášť rotoru, stavitelnou základnu, aretační šrouby apod. Dá se říct, že je možné vyměnit všechny části turbíny, které Vás napadnou a které se porouchají.

Do jakého počasí je vhodné ventilační turbínu VIV používat?

Používat se může takřka vždy a všude – vydrží teploty od – 30°C do +60°C, takže prakticky kdykoli potřebujete, můžete tento produkt využít.

Ventilátor

Má turbína záruční dobu?

Záruka na ventilační turbínu VIV činí 12 let, což je dlouhá doba, kterou výrobce garantuje.

Pokud uvažujete o efektivním a zároveň levnějším způsobu ventilace, ventilace VIV je český výrobek, je ideální, protože ve všech směrech ušetří čas, energii a zároveň snadno a rychle dodá potřebnou teplotu v obytných místnostech. Pokud o ventilační turbíně uvažujete, neváhejte a kontaktujte Taurisplus, rádi Vám poradí s výběrem správného rozměru turbíny.