Velké procento lidí vlastní nějakého domácího mazlíčka. Zdaleka nejčastější jsou samozřejmě psi a kočky, avšak rozhodně nejsou jediní. Oblíbené jsou také nejrůznější druhy ptáků, především papoušků, ale i jiných, a to již od dávných dob.

Samozřejmě péče o ně není jednoduchá, avšak pokud se jim pokusíte porozumět, najdete v nich věrného a veselého společníka, který vám vždy zvedne náladu. Avšak je pravdou, že i oni mají své problémy a mohou se dostat do stresových situací, kdy potřebují na oplátku naši pomoc, aby je co nejlépe překonali.

pohled zblízka na papouška ara

Jedním z největších stresů je pak stěhování. A vzhledem k tomu, že to čeká prakticky každého z nás, je jasné, že i naši domácí mazlíčci pojedou s námi. Avšak ačkoliv je pochopitelné, že s tím máme potíže my (stačí si vzpomenout, kolik je toho třeba zařídit a co vše udělat), neznamená to, že naši chlupatí či opeření přátelé to snášejí lépe.

Na rozdíl od nás totiž nemají ten luxus, že ví, co se děje. Postupně zjišťují, že jejich lidé balí všechny věci do krabic, což už to je pro ně nezvyklé. A když je pak naložíte a odvezete na neznámé místo, kdy neví, co se děje, nejsou zde žádné známé pachy a vše je cizí, je pochopitelné, že je to rozhodí.

Není tedy divu, že lidé přemýšlí, jak stěhovat svého opeřeného kamaráda https://www.odnesto.cz/jak-stehovat-sveho-opereneho-kamarada/, aby míra stresu byla co nejmenší. Naštěstí zde existuje několik rad, které nám mohou pomoci celou situaci usnadnit.

kočka pozorující papouška

V první řadě by měl hned po příjezdu dostat věci, na které je zvyklý – své hračky, misky s vodou a jídlem. Také bychom neměli těsně před stěhováním ani ihned po něm měnit podestýlku či mýt klec – i když ptáci obvykle nemají příliš dobrý čich, stále jim pomůže, když budou cítit ze všech věcí svůj pach a budou vědět, že jsou jejich.

Jistě, je to práce, avšak naši opeření přátelé si to zaslouží, za všechnu tu radost, kterou nám denně dávají, nemyslíte?