Už jste vyzkoušeli bungee running? Že jste o tom ještě neslyšeli? Bungee running je nový druh sportu, který prověří především vaši rychlost a sílu nohou, ale také jde o skvělý druh zábavy pro soutěživé povahy. Běh na gumovém laně je opravdu zábava a dá se pořádat i jako soutěž pro jednotlivce.
strakaté tenisky
Bungee running neboli běh na gumovém laně je nejen novodobý sport, ale také soutěž i zábava v jednom. Jste přivázaní pomocí speciálního opasku na gumovém laně a snažíte se doběhnout dále než kolega vedle vás. Jak běžíte, tak lano se stále napíná a tak vás stále stahuje zpět. Musíte zapojit všechny svaly a proti lanu zabojovat. Vyhrává vždy ten, kdo zapíchne dřevěný kolík na větší vzdálenost. Soutěž se může nést v duchu jednotlivců nebo naopak v týmech.
Oproti bungee jumpingu, který je známější a rozšířenější a při které se vrháte střemhlav z vysokých výšek a poté se houpete na laně ve vzduchu, se tento sport se provádí na zemi, a člověk má pevnou půdu pod nohama. Otestujete si při něm sílu, kterou máte v nohách, protože ty se nejvíce podílí na natahování gumolana.  Poté se k nim přidají i horní končetiny a nakonec se s gumou snaží poprat celé tělo a všechny svaly v něm. Úkolem je dostat se s lanem co nejdále a to i klidně po všech čtyřech. Rozhodující je v tomto případě nejen síla, ale také rychlost každého jedince. Účelem bungee-runingu je tedy ve své váhové kategorii doběhnout co nejdále. Největší sranda nastává při vracení se, když vás lano vymrští zpět. Musíte utíkat pozpátku, co vám síly stačí.
běžecké boty na trávě
V současné době se tento sport stal i atrakcí na různých akcích. Provozuje se již nejen přímo na travnaté ploše či písku, ale určité firmy nabízí běh na gumolaně na nafukovacích dráhách, vzhledem připomínající skákací hrad pro děti. A tak si na těchto měkkých dráhách můžete užít ještě více zábavy než na klasickém travnatém povrchu. Bungee running je děti od šesti let a pro dospělé všech věkových kategorií. Tak do toho vběhněte po laně.