Vyskládejte si na podlahu vše, co plánujete mít ve skříni

Když se plánuje využití prostor ve vestavěné skříni s dekorem břízy mainau H 1733 https://www.sten-skrine.cz/briza-mainau-h1733, aby byly efektivní, provádí se to buď hrubým odhadem, přesnějším propočtem, anebo přesným vizuálním měřením. Poslední způsob je nejjednodušší a také zřejmě nejspolehlivější. Lepší představu o ukládaných věcech získáte, pokud provedete přibližnou simulaci naživo, tedy vyskládáním věcí v jednotlivých sektorech např. na zem nebo na postel. Kupříkladu chcete vědět, kolik místa vám zaberou trička a kolik složené tepláky. Odnesete si je všechny, co máte doma, na postel a změříte velikost prostoru, který zabírají. Připočítáte ještě něco do rezervy, to kdybyste měli v plánu ještě nějaká trička a tepláky přikoupit.

kočka ve skříni

Jakmile získáte celkový obraz o objemu vašich věcí, sestavíte z něj model vnitřku skříně. Můžete to udělat v přesném měřítku na papírový karton, a to tak, že karton přesně vystřihnete podle přesných rozměrů skříně (ve zmenšeném měřítku) a na něj budete vkládat vystříhané obdélníky, což budou jednotlivé sektory uvnitř skříně, např. s těmi tričky a tepláky, se šuplíky pro spodní prádlo, se šatní skříní s tyčí na ramínka, s boxem pro obuv atd. Jednotlivé obdélníky (opět ve stejném měřítku) pak můžete posouvat po kartonu a zkoušet, jaká varianta vám vychází nejlepší.

šaty ve skříni

Věnujte pozornost dekorům vestavěných skříní

Další věc, kterou nesmíte zanedbat při výběru vestavby na míru, je dekor posuvných dveří. Na něm záleží úplně stejnou měrou, jako na koncepci vnitřního uspořádání, protože jej budete mít neustále na očích, mnoho let. Buďte velmi pečliví, vyzkoušejte raději několik desítek, možná stovek možností, než mezi nimi zvolíte tu pravou. S výběrem dekoru dveří je to podobné, jako s partnerským vztahem, čím více se seznámíte ještě před svatbou, tím menší pravděpodobnost brzkého rozvodu.

Ať už si vyberete dekor jakýkoli, mějte však na paměti, že čím bude tmavší, tím více vám bude „užírat“ světla v místnosti.