Internet neslouží pouze pro získání vědomostí a pro zábavu. Mnoho uživatelů sdílí své mnohdy intimní a důvěrné data a informace nejen na sociálních sítích, ale kde jen to jde. Nastavení soukromí však nemusí ještě znamenat, že se vaše soubory a data nikam nedostanou.
 kybernetická bezpečnost
Dávejte si dobrý pozor, co o sobě prozradíte na Facebooku. Mnoho, především mladších uživatelů, má nastaveno například vzdělání – škola života, práce ve společnosti Durex a podobně. Napadlo vás však někdy, že i tohle může mít dopad? Co si asi váš budoucí zaměstnavatel pomyslí, když si prohlídne váš účet a uvidí fotky z párty a tyto informace?
 
Pozor si dejte i na fotografie. Fotografie vašeho interiéru a vybavení mohou být velmi lákavé pro zloděje. Pokud k tomu ještě nasdílíte, kdy zrovna nejste doma, není se čemu divit, když se vrátíte do prázdného bytu. Příliš vyzývavé fotky mohou prozněnu přilákat nechtěnou pozornost podivných lidí. 
 
Věnujete někdy pozornost podmínkám při registraci? Většina uživatelů tyto podmínky ani nepřečte a automaticky s nimi souhlasí. Zde se však může skrývat opravdu velký problém. Některé servery pro sdílení fotek mohou dokonce zveřejnit vaše fotografie, právě díky tomu že souhlasíte s jejich podmínkami, aniž byste je četli! Není se proto čemu divit, že se objevuje čím dál více lidí, kteří své fotky naleznou na stránkách pro dospělé.
 
Stahování dat z pochybných serverů vám může pořádně nabourat nejen počítač, ale i vaše soukromí. Stalo se vám někdy, že se vám z ničeho nic rozsvítila webkamera? Pokud ne, jste šťastlivec. Ale většina lidí již tuto zkušenost má! Pravděpodobně trpíte paranoio nebo je váš počítač napaden a je lepší to řešit co nejdříve, protože nikdo není v bezpečí. I samotný Mark Zuckerberg se na některých fotkách objevil se zalepenou webkamerou a mikrofonem.
 polaroid foto
Myslíte si, že jste v bezpečí? Jste si opravdu jistí, že se nikdo nemůže dostat do vašeho soukromí? Zamyslete se nad tím, co chcete, aby o vás ostatní věděli!!