Na otázku, zda to mají v současné společnosti těžší muži nebo ženy z hlediska vnímání erotiky z pohledu společenského vystupování, je obtížné odpovědět. Jestliže si totiž muž i žena vyjdou do společnosti v kostýmu a saku s kravatou, například do divadla nebo na firemní večírek, v některých případech jsou oba vystaveni pohledům okolí a zřejmě i nevybíravým reakcím. Mužům se to stává, jestliže je nějaký podnět ve společnosti eroticky vzruší a ztopoří se jim penis, což je poměrně dobře viditelný jev i přes látku kalhot. A pokud si žena oblékne průsvitnější halenku bez podprsenky, a jsou nápadně viditelné bradavky, vyvolá to doslova poprask.

žena s halenkou

Zatímco mužům v tomto směru je obtížné pomoci, žena mají řešení přímo na dosah ruky. Nechtějí-li nosit podprsenku, čemuž se ani nelze divit, protože je to nepříjemný svírající korzet, a chtějí si ulevit a cítit se přirozeně i ve společenském oděvu, mohou využít nálepky na bradavky.

Je to jakási samolepka ze zdravotně nezávadného materiálu, ve tvaru kruhu, která se nalepí na bradavku, a tam setrvá po celou dobu, dokud ji neodlepíte. Spolehlivě zakryje bradavku na několik hodin, což je v případě společenské události zcela namístě. Jestliže totiž nejsou vidět bradavky, i přesto, že jsou obrysy ňader dobře patrné, nevyvolává to prakticky žádné erotické vzrušení a společenský problém. Zároveň se tím napomáhá mužům, kterým by se v důsledku toho mohl ztopořit penis, a jistě si dovedete představit komičnost celé situace.

dívka s papírovou vlaštovkou

Pohyb bez podprsenky má pro ženy ještě jednu podstatnou výhodu, a sice umožňuje přirozenou práci svaloviny hrudního koše, která udržuje poprsí v přirozeném, tedy mimo jiné i velmi hezkém tvaru. Pokud nosíte podprsenku pravidelně, svaly ochabují a nemohou dobře plnit svou funkci. Je to podobné, jako když vám nasadí sádru na zlomenou nohu a za měsíc vám ochabnou svaly tak, že je musíte rehabilitovat a rozcvičovat, anebo pokud obouváte nevhodnou obuv a nechodíte častěji naboso, ochabnou svaly klenby chodidla a budete mít náběh na plochou nohu.