Není moc doplňků, které by byly potřebnější než jsou pro dámy sluneční brýle https://www.luxbryle.cz/14-slunecni-bryle, především tedy v létě. A najít pár brýlí, který vám skutečně sedne a bude slušet vašemu obličeji, je jednoduché za předpokladu, že dodržíte několik základních postupů. Brýle obecně by měly k vašemu obličeji přiléhat, být pohodlné a nikde netlačit. Neměly by se zařezávat to tváře nebo nechávat otisky na nose. Pokud jsou brýle vyrobeny z určitého druhu drátu, může se stát, že se brýle roztáhnou a přestanou vám sedět. Pokud jsou špatně nastavené nožičky brýlí můžou vás tlačit za ušima, což může vést k bolesti hlavy.

sunglasses beach

Nožičky brýlí by měly planout kolem spánků aniž by na ně tlačily a jejich pacičky se zarývaly do uší. Správnou přilnavost brýlí zkontrolujete tak, že budete otáčet hlavou nebo jí kývat. Pokud brýle kloužou, jsou příliš volné.

Pokud vybíráte brýle brýle soustřeďte se na to jakou poskytují UV a světelnou ochranu. Primárním účelem slunečních brýlí je chránit vaše oči před škodlivým UV zářením. Hledejte brýle, které mají na sobě štítek s nápisem 100% proti UVA a UVB nebo UV 400, což je ta nejvyšší ochrana a filtrace ultrafialového světla. Jednoduše řečeno, čím vyšší kategorie, tím větší ochrana před UV zářením.
Dalším krokem pro výběr správných brýlí je určení tvaru vaší tváře a tvar klíčových rysů jako čelo, tváře, brada. Když tyto body vezmete při výběru v potaz, není možné, že byste vybrali špatný typ brýlí. Pokud svůj tvar obličeje neznáte, nemějte obavy, existují jednoduché způsoby, jak na to.

glasses pilotky

Je vaše vlasová linie zaoblená nebo spíše rovná? Vaše brada špičatá nebo zaoblená? Musíte určit šířku obličeje.
Jakmile určíte tvar obličeje, můžete se pustit do výběru rámečků:

Kulatý obličej – budou vám pasovat sluneční brýle čtvercového tvaru
Čtvercový obličej – budou vám sedět brýle „pilotky“

Tvář ve tvaru srdce – vyberte si pro sebe brýle ve tvaru „cat – eye“

Oválný obličej – vám bude slušet jakýkoliv tvar