Krásný dětský pokojíček je snem každého dítěte. Už, když Vaše děťátko čekáte, připravujete vše, aby bylo na jeho příchod připravené. První měsíce obvykle spí dítě s Vámi v ložnici, poté obvykle v různých věkových fázích, se rodiče rozhodnou dítě přestěhovat do jeho vlastního pokoje.

Existují ale rodiče, kteří miminko mají ve vlastním dětském pokojíku hned od samého začátku. V mnohém to může být ale nepraktické, protože například při kojení budete muset do pokojíčku přebíhat nebo si dítě budete odnášet stejně do Vaší ložnice. Velmi často rodiče přesouvají dítě do vlastního pokoje okolo 1. roku života, poté okolo 2. roku, někdy právě po ukončení kojení.
Pokoj, dětský pokoj, byt.

Rovnou Vám říkáme, že, čím déle to budete odkládat, tím náročnější přesun do vlastního pokoje pak pro dítě bude. Nebojte se, dítě ocení vlastní prostor, vlastní místnost a o to více do budoucna na vlastní pokoj zvyklé. Také se naučí samostatnosti, bude schopné si častěji hrát samotné. Pro Vás může být výhodou, že budete mít vše na jednom místě: dětské hračky, dětské potřeby, dětské oblečení, a nebudete to mít roztahané po celém bytě.

Je třeba trocha minimalismu. Od samého začátku byste měli držet trochu uzdu své dětské fantazii a nekupovat dítěti vše. Nadbytek hraček dítě akorát rozptyluje a nikdy si nebude hrát se vším. Doporučujeme upřednostnit kvalitu nad kvantitou a koupit raději méně hraček, ale více kvalitních.
Dětský pokoj, pokoj, dům.

Také od samého začátku veďte dítě k tomu, aby si po sobě hračky uklízelo a nenechávalo je rozházené po celém pokoji.

V pokojíčku provádějte pravidelnou údržbu, kdy vyřadíte hračky, se kterými si dítě nehraje nebo rozbité hračky. Všechny tyto hračky by jen rozptylovaly pozornost dítěte.

Berte v potaz, že je důležité pokojíček vždy uzpůsobit věku dítěte. Dítě má v každém věku úplně jiné potřeby a je potřeba podle toho pokojíček vybavit.

Pro dítě by měl být dětský pokojíček nejoblíbenější místností, kde bude chtít trávit většinu svého času, kde si bude chtít hrát s kamarády, kde se mu bude krásně a klidně spát.