Bowling dnes již určitě zná každé malé dítě. Občas je však nesprávně označován, nebo zaměňován za kuželky. Rozdílná jsou nejen pravidla, ale také například počet kuželek, které je cílem shodit, jejich uspořádání, nebo také velikost hrací koule a podobně.
I když jej někteří považují za sport a je tak často i označován, pro mnohé je to zejména zábavná činnost, kterou rádi pořádají v partě přátel u dobrého piva či vína.
žena na bowlingu
Samozřejmě, jsou profesionální kluby, které se bowlingu věnují na vrcholové úrovni a účastní se různých soutěží, to už je ale často spojeno s tvrdou dřinou, pravidelnými tréninky a ono, když se něco musí, pak už to často taková zábava není. Bowlingoví hráči jsou pak sdružování v České bowlingové asociaci, vyrážejí na různá mistrovství a jejich cílem je získání cenných kovů.
V partě v restauraci je to často sázka o nějakou tu láhev nebo panáka. Cílem hry je hlavně se pobavit a příjemně strávit volný čas.
bowlingové koule u dráhy

Běžně známe bowling jako kolektivní zábavu, kdy mezi sebou soutěží sestavené týmy na více drahách, nebo také jednotlivci na dráze jedné. Fantazii se meze nekladou a samozřejmě cílem je uhrát co největší počet bodů a vyhrát, ať už jako jednotlivec, nebo tým.
Bowling lze hrát téměř bez omezení věku, v podstatě, kdo uzvedne nejlehčí kouli a dokáže jí správně hodit, ten se může zúčastnit. Problémem také není roční období, jelikož se bowling hraje vevnitř, kde je příjemně teplo a neruší nás nástrahy počasí.
Principem je, jak již bylo zmíněno, uhrát co největší počet bodů, tedy, shodit nejlépe během jednoho hodu všechny kuželky. K tomu, aby se nám to povedlo, slouží zejména vhodná koule. Těch je na výběr několik a liší se svou velikostí a váhou, která je na nich uvedena. Jsou také barevně odlišeny. Koule má v sobě otvory na prsty, a proto by nám měla vyhovovat jak váhově, tak také velikostí otvorů, aby se nám dobře držela.  
bowlingové koule u dráhy
V některých restauracích, či bowlingových centrech je požadováno speciální obutí, aby se neponičily dráhy, někde toto již nevyžadují. Pokud se chcete bowlingu pravidelně věnovat, můžete si také boty pořídit vlastní.
Pak už stačí obléct si jen pohodlné oblečení a vyrazit s partou přátel za zábavou.