Rádi ve stravovacích návycích experimentujete a rádi zkoušíte nové potraviny, především co se pozitivních účinků na lidské zdraví týká? Pak pravidelně konzumujte superpotraviny. Ještě jste nevyzkoušeli populární chia semínka? Pak je ten nejvyšší čas to napravit. Protože tato superpotravina je zásobárnou cenných živin – antioxidantů, vitamínů a minerálních látek.
chia puding
Chia semínka 1000 g ve vaší kuchyni najdou široké uplatnění.
Chia semínka v jídle nebo v nápojích nabobtnají, mnohonásobně tak zvětší svůj objem a jsou snadno stravitelná.
CENNÁ A VÝŽIVNÁ SUPERPOTRAVINA PRO NAŠE ZDRAVÍ
Tato superpotravina obsahuje spoustu cenných a výživných látek pro naše zdraví.
· Předně obsahuje důležité antioxidínty a isoflaviny, takže zpomalují stárnutí a pomáhají bojovat proti různým nemocem.
· Dále obsahují spoustu vlákniny, která je důležitá pro správně fungující trávicí systém a také napomáhají při snižování hmotnosti.
· Jsou také skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin, vápníku, fosforu a hořčíku.
· Jejich konzumací dodáte tělu spoustu energie, tato superpotravina je proto často vyhledávaná sportovci a dalšími, kteří potřebují doplnit energii.
zmrzlina s chia semínky

Využití v kuchyni
Před konzumací se chia semínka musí namočit do vody, díky čemuž nabobtnají a získají podobu gelových kuliček, které jsou připravené ke konzumaci. Následně je pak můžete využít do různých pokrmů, například do smoothie nápojů, kaší, jogurtu a podobně. Tím ovšem výčet možného využití nekončí. Oblíbený je také puding z těchto nabobtnaných semínek, který jednoduše doplníte o různé druhy ovoce a zdravý dezert tak máte na světě.
Stravujte se zdravě a zařaďte pravidelně do vašeho jídelníčku zdravé potraviny. Pořiďte si rovnou kilové balení této superpotraviny a obohaťte váš jídelníček o cenné živiny, vitamíny a minerály, které tato potravina obsahuje.